newsletter
PKK » aktualności » Udany start kadetów PKK’99

Udany start kadetów PKK’99Udany start kadetów PKK’99

Przygotowując się do sezonu 2014/2015 kadeci PKK’99 wystartowali w turnieju Łódeczka Cup 2014.

Był to bardzo silnie obsadzony turniej w którym wystąpiło sześć zespołów z całej Polski : Śląsk Wrocław, Novum Bydgoszcz, ŁKS Łódź, MKKS Rybnik, MDK Kielce i PKK’99.

W pierwszym meczu nasi chłopcy spotkali się z rywalem z „zza miedzy” – ŁKS –em. Po niełatwym spotkaniu drużyna PKK ’99 wygrała 51- 46. Drugi mecz nasi chłopcy  rozegrali z absolutnym faworytem tego turnieju – drużyną Novum Bydgoszcz. Był to naprawdę fascynujący i zacięty mecz, gdzie nasza drużyna minimalnie uległa zespołowi z Bydgoszczy 60 – 64.

W kolejnym dniu turnieju kadeci wygrali dwa kolejne spotkania z MKKS Rybnik: 51 – 40 oraz z drugim z faworytów Śląskiem Wrocław : 73 – 65.
W ostatnim dniu turnieju nasi chłopcy nie sprostali przeciwnikowi z Kielc i ulegli 47 – 72. Wynik ostatniego meczu nie miał wpływu na końcową tabelę turnieju i ostatecznie nasi kadeci zajęli w Turnieju Łódeczka Cup 2014 II miejsce , za ekipą z Bydgoszczy, która wygrała wszystkie swoje spotkania.

Indywidualne wyróżnienie, wybór trenerów do najlepszej „piątki” turnieju, otrzymał zawodnik PKK’99 - Szymon Owczarek, najlepiej punktujący gracz w naszym zespole w tym turnieju.
W turnieju grali: Szymon Owczarek – 77pkt., Filip Sauter – 66pkt, Dawid Kopański – 37pkt, Bartek Malarczyk – 31pkt, Aleksander Jóźwik- 25pkt, Aleksander Placek- 15pkt,Szymon Barys i Viktor Van Wijngaarden po 10pkt,Dawid Wisławski – 7pkt, Marcin Grabowski – 4pkt, Konrad Czarnecki, Igor Walczak i Krzysztof Kin.

Gratulujemy naszym kadetom i zapraszamy na następny turniej, który odbędzie się w Pabianicach z okazji  15 - lecia klubu PKK’99 w ostatni weekend września.

powrót